Rodiče vrhu A

Matkou vrhu A v naší chovatelské stanici bude všestranná chovná fena DRAGA TAJEMSTVÍ KARPAT.

Otcem bude všestranný chovný pes  CH. BROWN Z TIŠNOVSKÝCH REVÍRŮ (doma zvaný Coffee).

Coffee je pes s vynikající povahou, absolutně nekonfliktní vůči jiným psům, je typicky "po maďarsku" mazlivý. Co se týče exteriéru, je to pes s výraznou hlavou,  středně silnou kostrou, s výborným hřbetem a úhlením obou párů končetin.

Zde jsou dosavadní výsledky na výstavách:

6x CAC

3x res. CAC

2x CACIB

BOB

Český šampion

Slovenský šampion

Co se práce týče, dosáhl Coff vynikajících výsledků a to:

ZV - I.cena
PZ - I.cena
LZ - I.cena
SZVP - I.cena
U-VZ - I.cena, Nejlepší práce na poli
Memoriál Dr.J.Michálka (PZ+VP) - I.cena

Více o Cofíčkovi zde:   https://www.madarohar.cz/

Z tohoto spojení si u štěňátek slibujeme zejména velmi kvalitní lovecké vlohy a vynikající povahové vlastnosti, typické pro plemeno, dobrý exteriér a tedy šťěňátka vhodná jak pro další chov a výstavy, tak zejména práci. Coff, ačkoliv je velmi kvalitní pes, bohužel dosud nekryl (ač je to bratr veleúspěšné Berthy z Tišnovských Revírů, zakladatelky chovu ve známé chovatelské stanici Bertoni Praguje) a dle nejen mého názoru má Coff rozhodně štěňátkům co předat a byla by velká škoda, kdyby takový pes do našeho chovu nezasáhl !

Co se týče zdraví, Coff má výsledky DKK 2/2, ačkoliv většina jeho předků a sourozenců má výsledky DKK negativní, což jen potvrzuje složitost, co se týče dědičnosti DKK. Vzhledem k tomu, že my, jako chovatelé MOK nemáme k dispozici 100% výsledků DKK všech zvířat ze všech vrhů, ne všechna zvířata jsou vyšetřeni na DKK, mají výsledky DKK zkreslenou vypovídající hodnotu. Nikdo prostě nikdy 100% nezaručí, že po negativních rodičích budou všichni potomci negativní. DKK je určitě velmi důležité sledovat i nadále, ale ne dávat přednost negativní DKK před povahou, exteriérem a prací, což se bohužel v dnešní době děje.