Guliver u Klobásné

Gar, jak mu doma říkáme, se narodil 7. 4. 2007 v chovatelské stanici u Klobásné  ve Veselí nad Lužnicí.

Když jsme pořizovali fouska, mysleli jsme si, že to bude typický český fousek, pes klidný, rozvážný, mazlivý……jenže, jak čas ukázal, velmi jsme se zmýlili. Gar je jedním slovem torpédo, kraken a halama s tankem v jednom. Klidný je pouze, když spí, rozvážný vůbec ne a mazlení……tomu přišel na chuť až s příchodem Foxe, zkrátka od něj mazlení odkoukal a dnes, jakmile si někdo sedne, Gar mu hned nastaví prdelku k drbání.

     Gar je pes výborných loveckých vlastností, chuťový, vytrvalý, lovecky velmi vášnivý, radostný, od mala se učil velmi rychle a rád, cvičení ho bavilo a stále velmi baví. V rukou zkušeného cvičitele, by všestranné zkoušky složil jistě již v prvním nebo druhém poli, ale v rukou nás začátečníků to tak snadné nebylo.
     Na Garovi jsme dopustili spousty začátečnických chyb, nicméně, Gar je spolehlivý a neúnavný pracant, ačkoliv stále bojuje s klidy před zvěří. Srnčí ho nezajímá, ale jakmile jde o zajíce, je k nezastavení.
 
     Ale i přes tento jeho nešvar na něj nedáme dopustit. Je to naše fousaté zlato. Plány s Garem jsme měli velké, na výstavách se nám dařilo, vyběhal si Junior šampiona ČR i Šampiona ČR, ale uchovnit se nám ho bohužel nepodařilo, což nás dodnes mrzí, neb i po něm jsme si plánovali v budoucnu ponechat potomka. Na podzim 2010, těsně před klubovým ověřením loveckých vlastností (což je do chovu u fousků nutnot), Gara poranil kňour, takže jsme se OVL účastnit nemohli a aby té smůly nebylo málo, tak na jaře 2011, kdy jsme začínali s přípravou na VZ, Gar tak šikovně přeskakoval příkop, že špatně došláp a přetrhal si vazy v zápěstí, naštěstí se noha zhojila tak, že operace nebyla nutnou, nicméně, Garova noha dlouhodobou intenzivní zátěž nemusí snést a nese sebou velké riziko toho, že by na nohu už nikdy nedošlápl.....proto jsme se po poradě s veterináři - ortopedy rozhodli, že VZ vzdáme a vzdáme se tak možnosti mít doma chovného českého fouska, jsme rádi, že Gar může fungovat jako právoplatný lovecký pes a laik by na jeho pohybu následky poranění téměř nepoznal......