Štěňata

Naším cílem je odchovávat štěňata zdravá, se standartním exteriérem a především typickou povahou a vrozenými loveckými vlastnostmi.

Vyrůstat budou v rodině s dětmi a dalšími domácími zvířaty a budou zvyklá na běžný ruch domácnosti.

Ve štěňatech budeme od mala probouzet jejich vrozené vlohy.

Štěňata budou odchována po mateřském mléku na kvalitních bezobilných granulích, ochutnat však dostanou i syrové maso, budoucí majitelé se sami rozhodnou, zda budou krmit přirozenou stravou, tzv. BARF, či zůstanou u kvalitních granulí (štěňátko si do nového domova odveze balíček granulí, na které je zvyklé)

Prodej štěňat bude podložen kupní smlouvou.

Štěňátka z chovatelské stanice Dragéles budou odcházet do nových domovů řádně odčervená, očkovaná, tetovaná a řádně socializovaná, s očkovacím průkazem a pokud již budou vyhotoveny, tak i Průkazem původu (PP), v opačném případě PP budou neprodleně zaslány ihned po jejich vyhotovení.

Osud štěňat DRAGÉLES nám není lhostejný, budeme požadovat trvalý kontakt s novými majiteli a mimo jiné nabízíme i bezplatnou pomoc jak při výchově, loveckém výcviku a přípravě na lovecké zkoušky, tak i přípravě a předvedení na výstavách.

Odchovánkům nabízíme celoročně hlídání.

Od zájemců o naše štěňátka očekáváme, že jsou seznámeni s tím, co pořízení štěněte maďarského ohaře obnáší (štěňata maďarského ohaře jsou velmi velmi temperamentní, neumí odpočívat - to je musí naučit nový majitel, potřebují unavit psychicky - výcvikem, mívají dost často destruktivní sklony a jsou schopni zničit i to, co je zdánlivě nezničitelné (proto velmi doporučuji s pořízením štěňátka, pořídit na doma, aspoň na první rok života i klec, ve které štěně bude mít své útočiště po dobu, kdy bude samotné a bez dozoru). Jestliže u jakéhokoliv štěňátka platí, že nejdůležitější je důslednost, pak u štěněte vizsly to platí ne dvoj, ale trojnásob !!!

Tímto varováním chceme předejít tomu, aby měsíc, dva, nebo i více po odběru, se štěňátko vracelo zpět do chovatelské stanice z důvodu nezvládnutí temperamentu tohoto plemene !

Dále bych zájemce o štěňátka ráda upozornila na to, že štěnda z naší chovatelské stanice budou mít ve věku max 4 dnů od narození, kupírované proutky, a to zejména z praktických důvodů, aby v dospělosti nedocházelo ke zbytečným poranění proutků. Poraněný prut u dospělého psa se špatně hojí a velmi často musí dojít k jeho kupírování a tedy pes je zbytečně zatěžován narkózou.

Bude nám ctí, pokud se rozhodnete pořídit si štěňátko z naší chovatelské stanice.